İçeriğe geç

OFFLİNE Adli Tıp Uygulama Eğitimi

 250,00

Adli tıp, suç veya suçlu bulma sürecinde sağlık bilimleriyle ilgili bilgi ve becerileri kullanarak, suçun neden ve sonuçlarını araştırmak için kullanılan bir bilim dalıdır.

Kategoriler:

Cinsel İstismar davalarında Adli Tıp raporları nasıl okunmalıdır?
Kasten Yaralama/Öldürme Davalarında Adli Tıp raporları nasıl okunmalıdır?
Malpraktis Davalarında Adli Tıp raporları nasıl okunmalıdır?
Yaralanmalı Trafik kazalarında Adli Tıp Raporu nasıl okunmalıdır?

Adli tıp, suç veya suçlu bulma sürecinde sağlık bilimleriyle ilgili bilgi ve becerileri kullanarak, suçun neden ve sonuçlarını araştırmak için kullanılan bir bilim dalıdır. Adli tıp davaları, suç işlenirken sağlık bilimleriyle ilgili bilgi ve delillerin kullanılması gereken davalardır.

Adli tıp davaları, cinayet, hırsızlık, taciz, tecavüz gibi suçların araştırılması veya suçlu bulunması için kullanılan davalardır. Adli tıp uzmanları, otopsi yaparak, cesetlerde yaralanma, intihar, ölüm nedenleri veya zehirlenme gibi durumları araştırırlar. Ayrıca, adli tıp uzmanları, saldırı, tecavüz veya kötüye kullanma gibi suçların araştırılması için kişilerde yaralanma, hastalık veya zehirlenme gibi durumları araştırırlar.

Adli tıp davalarında, adli tıp uzmanları, delilleri toplamak ve analiz etmek için kullanılan teknikleri kullanırlar. Örneğin, DNA analizi, seroloji veya kimyasal analiz gibi yöntemler kullanılabilir. Adli tıp uzmanları, elde ettikleri bilgileri ve delilleri, mahkemeye sunarlar. Bu deliller, suçun işlenip işlenmediği veya suçlu kişinin kim olduğu gibi konuların araştırılmasına yardımcı olur.